Jak się podłączyć

Goście Politechniki Poznańskiej

Bezprzewodowa sieć eduroam na terenie Politechniki Poznańskiej jest częścią systemu ogólnoeuropejskiego o tej samej nazwie. Zatem dostęp do sieci eduroam na terenie Politechniki Poznańskiej jest identyczny jak na terenie każdej innej instytucji włączonej do systemu eduroam.

Sieć eduroam na terenie Politechnik Poznańskiej ma identyfikator eduroam. Jeśli domyślna sieć bezprzewodowa w urządzeniu użytkownika ma inny identyfikator, wówczas w celu podłączenia się do sieci eduroam jedyną konieczną czynnością do wykonania przez użytkownika jest wybór sieci eduroam z listy dostępnych sieci. Urządzenie podłączy się do sieci automatycznie.

Pracownicy Politechniki Poznańskiej

Pracownicy Politechniki Poznańskiej uzyskują dostęp do sieci eduroam automatycznie wraz z uzyskaniem dostępu do uczelnianej sieci bezprzewodowej Politechniki Poznańskiej.

Informacje dla pracowników dotyczące uzyskania dostępu do sieci bezprzewodowej Politechniki Poznańskiej znajdują się w serwisie intranet Politechniki Poznańskiej.

Studenci Politechniki Poznańskiej

Studenci i doktoranci Politechniki Poznańskiej uzyskują dostęp do sieci eduroam automatycznie wraz z uzyskaniem dostępu do uczelnianej sieci bezprzewodowej Politechniki Poznańskiej.

Informacje dla studentów i doktorantów dotyczące uzyskania dostępu do bezprzewodowej sieci Politechniki Poznańskiej znajdują się w serwisie student Politechniki Poznańskiej.